GREEK VERSION

Το ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ συνεχίζει τις δενδροφυτεύσεις του και μας καλεί, να αφήσουμε και εμείς το δικό μας περιβαλλοντικό αποτύπωμα.

Από τις αρχές Νοεμβρίου έως και τα τέλη Μαρτίου, γίνονται δενδροφυτεύσεις κάθε Κυριακή σε διάφορες περιοχές της χώρας.

Tην Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου διοργανώνεται μαθητική δενδροφύτευση στην Πεντέλη.

Το σημείο συνάντησης είναι το τέρμα της οδού Ιπποκράτους, μπροστά στο ΠΙΚΠΑ Πεντέλης, στις 11 το πρωί.

Η δράση θα πραγματοποιηθεί σε συνεργασία με το Σύνδεσμο για την Προστασία & την Ανάπτυξη του Πεντελικού.

Όσοι επιθυμούν να χρησιμοποιήσουν τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς, μπορούν να πάρουν τα λεωφορεία 460 και 461 από το σταθμό μετρό του Χαλανδρίου και να κατέβουν στη στάση ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΙΔΩΝ.

Τα δέντρα που θα φυτευτούν θα είναι ανεπτυγμένα, βραδύκαυστα & πλατύφυλλα, και έχουν αγοραστεί από τα έσοδα της καλοκαιρινής συναυλίας του ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.

Το φυσικό μεταλλικό νερό ΔΙΟΣ θα προσφέρει μπουκαλάκια με νερό, για να ξεδιψάσει τους Εθελοντές.

ENGLISH VERSION

OLOI MAZI BOROUME continues its tree planting actions and invites us to leave our own environmental fingerprint.

From the beginning of November until the end of March, tree plantings take place every Sunday in various regions of the country.

On Friday 23rd of February, a student tree-planting event will be held in Penteli.

The meeting point is at the end of Ippokratous Street, in front of PIKPA Penteli, at 11 a.m.

The action will take place in cooperation with the Association for the Protection & Development of Penteliko.

Those who wish to use public transport, can take buses 460 and 461 from the metro station of Halandri and get off at the stop NOSOKOMEIO PAIDON.

The trees to be planted will be mature, slow-growing & broad-leaved, and have been purchased from the proceeds of the summer concert of OLOI MAZI BOROUME.

DIOS Natural Mineral Water will provide water bottles to quench the Volunteers’ thirst.